svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  Що таке Web 3.0 та чому його називають «новим інтернетом»

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 09.06.2022
  Що таке Web 3.0 та чому його називають «новим інтернетом»

  Термін Web 3 або Web 3.0 з’явився у 2014 році завдяки Гевіну Вуду, співзасновнику Ethereum. Так він назвав новий тип інтернету, що заснований на технології блокчейн та принципово відрізняється від усього, що було раніше.

  Обіцяють, що Web 3.0 зробить інтернет більше розумним завдяки використанню технологій штучного інтелекту. Він розумітиме все, що користувач вводить, каже, просить та адаптуватиме весь контент під конкретну людину.

  Читайте також: NFT: що це таке та чому про них всі говорять

  Що таке Web 3.0 простими словами

  Це так зване третє покоління інтернету, в якому сайти та програми зможуть обробляти інформацію не гірше, ніж людина, використовуючи машинне навчання, аналіз великих обсягів даних та технології децентралізованого реєстру (DLT).

  Такий інтернет буде незалежним, децентралізованим, що позбавить великі корпорації та власників сервісів безмежної влади над користувачами та контентом.

  Зараз контент у мережі фактично належить не його авторам, а власникам соціальних мереж та сервісів. Вони мають доступ до наших профілів, посилань, усього, що ми робимо та публікуємо. І будь-якої миті усі ці відомості можуть опинитися у руках рекламодавців чи хакерів. Згадайте лише гучні скандали, в яких опинялася корпорація Meta (Facebook).

  • YouTube чи Instagram можуть відправити в бан користувача через висловлювання чи неприйнятні, на думку цензорів, відео.
  • Пошукові системи впроваджують свої алгоритми, вирішуючи які сайти показувати в першу чергу, а які «неправильні», то ж не варті уваги користувачів.
  • Google у своїх інтересах демонструє рекламу, від якої вже всі втомилися.

  Все це, в купі з ненадійністю збереження особистих даних, робить сучасний інтернет недосконалим. А Web 3.0 повинен розв’язати всі проблеми.

  Чому саме Web 3.0

  Чому саме Web 3.0

  Відповідь проста та очевидна: Web 1.0 та Web 2.0 вже були раніше.

  Web 1.0 — це перше покоління інтернету, розвиток якого припав на період 1989-2005 роки.

  В ту пору всесвітня павутина являла собою набір статичних сайтів — своєрідну бібліотеку, в якій можна було побачити лише те, що додав адміністратор конкретного ресурсу. Ні створювати свої сторінки, ні залишати коментарі користувачі не могли — лише читати статті чи книги, слухати музику чи продивлятися відео.

  У Web 1.0 не було алгоритмів для фільтрації сторінок та контенту, і знайти щось потрібне було дуже важко.

  Читайте також: Як заробити на NFT для «чайників»

  За заміну йому прийшов Web 2.0, який зробив інтернет більш різноманітним та цікавим. Завдяки використанню Javascript, HTML5, CSS3 були створені інтерактивні платформи на кшталт YouTube чи Wikipedia та почали розвиватися соціальні мережі.

  Web 2.0 дозволив розміщувати контент у мережі кожному охочому, а не лише власникам чи адміністраторам ресурсів. Користувачі отримали свободу — нарешті можна висловлювати свої думки, ділитися новинами чи хизуватися сніданками та подорожами.

  Лише згодом всі зрозуміли, що свобода ця несправжня. Бо так чи інакше доводиться взаємодіяти з серверами, які комусь належать та обмежувати свої дії згідно з правилами та цензурою конкретного сервісу чи платформи.

  Тому з’явилася ідея принципово нового інтернету — Web 3.0, який обіцяє децентралізацію та гарантію збереження даних користувачів завдяки технології блокчейну.

  Як працює Web 3.0

  Як працює Web 3.0

  Принцип роботи Web 3.0 базується на системі штучного інтелекту та семантичної павутини. Новітні додатки мають змогу обробляти та аналізувати величезні обсяги інформації, навчаючись кожної мити.

  З появою Web 3.0 користувачі:

  • стають справжніми власниками свого контенту;
  • можуть отримувати винагороду за перегляд реклами (а не як раніше — дозволяли на собі заробляти корпораціям);
  • мають змогу отримувати монети чи токени за тестування гри чи користування якимось додатком;
  • мають гарантію безпеки, бо децентралізовані додатки не так просто зламати;
  • можуть позбавитися логінів та паролів, натомість мати лише нік та адресу криптовалютного гаманця;
  • зустрічатися з друзями, ходити на побачення та замовляти товари у метавсесвіті.

  Поки технологія Web 3.0 лише набирає оберти. Але вже можна точно сказати — це буде принципово новий інтернет, який зітре кордони між віртуальним та фізичним світом.

  Читайте також: Чому криптовалюта LUNA потрапила на шпальти усіх новин

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Зв'язатися з нами