
Мабуть, жоден ринок не викликає одночасно стільки інтересу та скептицизму, як ринок NFT. Когось приваблює легка можливість заробітку, інші не розуміють, звідки у NFT-токенів з’явилася цінність, адже вони просто демонструють право володіння онлайн-об’єктом, який можна скопіювати або завантажити безплатно.
Щоб зрозуміти унікальність NFT ринку, потрібно заглибитись у сутність та зрозуміти, які можливості створюють токени та як заробити на NFT.
Чому виникла потреба у NFT-токенах
Ринок онлайн-об’єктів потребував регулювання прав власності: потрібно було виділити власника віртуального об’єкта на тлі користувачів, що скопіювали файл й зберегли його на диск. Це б дозволило законно передавати права на володіння конкретним об’єктом від власника покупцю. Поява NFT-токенів розв’язала цю проблему.
Кожний токен є унікальним цифровим об’єктом. Завдяки тому, що вони зберігаються в реєстрах, створених за допомогою технології блокчейну, можна легко простежити всю історію токена та дізнатися про ім’я його справжнього власника на сьогодні. Ця перевага дозволяє продати як продати NFT, так і купити його на законних підставах.
Крім об’єктів купівлі-продажу, NFT-токени можуть виконувати інші функції та виступати в ролі:
- Квитків на концерти, спортивні змагання, виставки, кінопрем’єри;
- Запрошення на корпоративні заходи, тематичні вечірки та презентації;
- Членських карток у закритих клубах;
- Купонів на знижки;
- Бонусів, що дають певні переваги;
і так далі.
Ідеї про те, як заробити на NFT
- NFT Airdrops (дропи, роздачі)
Це можуть бути роздачі для власників конкретних NFT або загальні роздачі від маркетів та нових блокчейн-платформ для привернення уваги. Приклад найбільшої подібної роздачі пов’язаний із криптопанками: у 2017 році роздали 5000 NFT, попросивши лише сплатити процес створення NFT та його запис у блокчейн. Нині найдешевший криптопанк коштує на ринку близько $100 тис.
- Створення власного NFT
Щоб ваш об’єкт приніс бажаний прибуток, потрібно добре продумати стратегію та серйозно підійти до його створення. На маркетах лежать тисячі робіт, які нікому не потрібні. Та й без команди професіоналів новачкові не обійтися.
- Заробіток під час гри
В іграх, створених на основі блокчейну, геймери одержують за свої досягнення різні NFT предмети, які потім можна продати. Приклад — онлайн-гра Axie Infinity, створена в’єтнамською студією Sky Mavis. Обсяг продажів внутрішньоігрових предметів із неї становить понад $1 млрд. Завдяки цій грі люди купують реальні будинки та мають стабільний дохід, що дозволяє не працювати.
- Трейдинг на маркетплейсах
Схема проста: купуєш токени дешевше, продаєш дорожче. Про те, як продати NFT, розкажемо нижче.
- Стейкінг
Це пасивний заробіток для власників токенів: вони закладають їх, забезпечуючи працездатність блокчейну. За це одержують винагороду.
Як продати NFT
Продати чи купити NFT-об’єкти можна на спеціалізованих платформах. Це можуть бути як маркетплейси з великим переліком категорій, так й вузькопрофільні маркети, які спеціалізуються лише на продажу об’єктів мистецтва чи ігор.
Наприклад:
- OpenSea — маркетплейc NFT, який використовують найчастіше для вторинних продажів.
- SuperRare — майданчик, на якому продаються рідкісні цифрові об’єкти.
- NiftyGateway — популярний маркет для продажу об’єктів криптомистецтва.
- Foundation — відомий серед початківців та популярних художників майданчик. Потрапити туди можна лише з інвайтом, тобто запрошенням від учасника, який успішно продає тут.
Читайте також
Якщо ви не знайшли
те, що шукали,
не залишайте сторінку
Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.