
Завдяки своєму географічному положенню, зрозумілій податковій системі та стабільній валюті, Болгарія приваблює підприємців з багатьох країн.
Уряд впроваджує лояльну інвестиційну політику, що відкриває широкі можливості. Навіть маючи невелику суму грошей на руках, можна відкрити бізнес в Болгарії. Потрібно лише обрати вид діяльності, розібратися з банківською та податковою сферою й вивчити менталітет місцевих покупців.
Читайте також: Як розпочати бізнес у Литві
Переваги відкриття бізнесу в Болгарії
- Розмір податку на дохід — 10%. Це найменший показник серед європейських країн.
- Ставка корпоративного податку — 10%, а ПДВ – 20%.
- Державна інвестиційна політика та робота органів виконавчої влади захищає бізнес від монополістів та недобросовісних конкурентів.
- Лояльна банківська політика — можливість отримати довгостроковий кредит на розвиток бізнесу.
- Отримання посвідки на проживання за умови інвестицій в економіку Болгарії від 250 тис. євро.
Форми бізнесу в Болгарії
- Збірне суспільство (СД): мінімум два засновники, які несуть рівноцінну відповідальність за зобов’язаннями компанії.
- Акціонерне товариство (АД): можуть заснувати юридичні або фізичні особи. Обов’язковий статутний капітал — не менш ніж 50 тис. Левів.
- Командитне товариство (КД) та командитне товариство з акціями (КДА): два види засновників: одні несуть необмежену відповідальність, інші — у розмірі свого внеску.
- Товариство з обмеженою відповідальністю (ДООД/ЕООД) — це найпоширеніша форма організації бізнесу, оскільки потребує мінімального капіталу у розмірі 2 леви.
- Індивідуальний підприємець (ЕТ). Ним може стати іноземець, особа зі статусом ПМП чи громадянин Болгарії. Назва компанії повинна відображати ім’я та прізвище власника.
Етапи організації бізнесу в Болгарії
- Реєстрація унікальної назви компанії.
- Вибір організаційно-правової форми ведення бізнесу.
- Отримання юридичної адреси.
- Подання документів для занесення у Реєстр.
- Облік в статистичному управлінні, пенсійній службі та податкової інспекції.
- Відкриття банківського рахунку.
Процес реєстрації може тривати дуже довго, тому можна скористатися послугами фахівців — це збереже ваші нерви та час.
Також виходом може стати купівля готового бізнесу. Ціна залежить від ніші — невеличкий магазин коштує від 20 тис. євро, а бар — мінімум 50 тис. євро.
Читайте також: Бізнес в Естонії для українців
Як обрати нішу, щоб відкрити власний бізнес у Болгарії
Територія Болгарії складається з різних зон, що й обумовлює різні напрямки підприємницької діяльності.
У курортних районах перспективними нішами будуть ресторанний та готельний бізнес, розважальні зони та парки, сфера краси та екскурсійні послуги.
У віддалених від узбережжя куточках популярним напрямком бізнесу є фермерство та агрофірми, які експортують овочі та фрукти.
Загалом, дуже помірні витрати на відкриття та розвиток бізнесу допомагають досягти фінансового успіху у будь-якій галузі. Головне — розуміти ринок та потреби клієнтів. У цьому допоможе схожість менталітетів й культур наших народів та відносна відсутність мовного бар’єра. У Болгарії можна часто зустріти магазини та офісі з написами українською та російською, бо більша частина туристів приїжджає саме з наших країв.
Останнім часом популярності серед іноземних підприємців набувають компанії, що займаються нерухомістю чи надають консалтингові послуги. Та й серед власників пекарень, ремонтних майстерень, будівельних фірм, магазинів, автосервісів, стоматологічних кабінетів багато українців.
Читайте також: Як перекладацькі компанії допомагають українському бізнесу: 5 кейсів з нашої практики
Читайте також
Якщо ви не знайшли
те, що шукали,
не залишайте сторінку
Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.