svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  Релокація бізнесу на захід. Як це відбувається

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 09.06.2022
  Релокація бізнесу на захід. Як це відбувається

  З початком війни підприємства з півдня, сходу та півночі опинилися перед вибором — припинити діяльність чи спробувати перенести виробництво у більше безпечніші регіони, зокрема захід країни. Дехто вже завершив релокацію та працює на новому місці, інші ще в процесі.

  Читайте також: Як заробити на NFT для «чайників»

  Релокація на захід України як спосіб збереження бізнесу

  Про своє бажання «переїхати» заявили тисячі українських компаній. За три місяці війни це реально зробили вже понад 600. Здебільшого, представники маленького та середнього бізнесу. Але з кожним днем список розширюється, тож цифри не остаточні. В топі областей — Закарпатська, Львівська та Чернівецька.

  З організацією релокації підприємств допомагає Міністерство економіки, а «Укрзалізниця» та «Укрпошта» забезпечують безкоштовну доставку обладнання та матеріалів. Залучують також субпідрядників — транспортні компанії.

  Скористатися програмою релокації бізнесу на захід може підприємство, що знаходиться у зоні ризику через бойові дії. Для цього потрібно подати заявку, де вказати інформацію про підприємство, обладнання, кількість працівників та інше.

  В першу чергу обіцяють допомогти з релокацією підприємствам, які в змозі самостійно виконати демонтаж та перевезення потужностей до найближчої станції «Укрзалізниці».

  Як допомагають з релокацією місцеві адміністрації

  Заявки на переїзд, що надходять до адміністрацій західних областей, аналізуються, в першу чергу, на предмет вимог до виробничих приміщень. Якщо вдається знайти оптимальний варіант у межах області, підприємець веде перемовини з орендодавцем та укладає угоду.

  У випадку, коли виробничі потужності вже приїхали, а приміщення не знайдено, надають можливість зберігати майно на складах безкоштовно. Наприклад, зараз на складах Львівської військової адміністрації зберігається майно 14 бізнесів.

  Також місцева влада допомагає з розселенням співробітників виробництв. А Центр зайнятості може швидко підібрати нових робітників, якщо в цьому є потреба.

  Після завершення релокації бізнесу на захід та запуску виробництва, є можливість стати членом Європейської Бізнес-Асоціації, Торгово-промислової палати та бізнес-клубу Західної України. Це пришвидшить інтеграцію та відкриє нові перспективи розвитку підприємства.

  Читайте також: Чому криптовалюта LUNA потрапила на шпальти усіх новин

  Що таке індекс легкості ведення бізнесу

  Багато українських підприємців прийняли рішення про релокацію за кордон. І перше питання, яке виникає в такому випадку стосується вибору країни.

  У цьому б міг допомогти індекс легкості ведення бізнесу, який застосовується для аналізу простоти та зручності підприємницької діяльності в різних країнах світу. Чим вище цифри, тим якісніше держава захищає підприємництво та стимулює його розвиток.

  Англійською цей показник звучить як Ease of Doing Business Index. Він розраховується з огляду на такі нюанси:

  • отримання дозвільних документів на будівництво виробництва та складів, підводка комунікацій — процедури, час та витрати;
  • реєстрація бізнесу, приміщень, власності та запуск виробництва — скільки часу займає, які процедури потрібні, скільки коштує;
  • доступність кредитів та легкість їх оформлення;
  • рівень захисту прав інвесторів;
  • лояльність податкової системи;
  • налагодженість та простота здійснення експорту й імпорту;
  • процедура закриття підприємства — час та витрати.

  Doing Business

  На основі цих показників Світовий банк складає рейтинг Doing Business.

  Останній рейтинг побачив світ у 2020 році. У вересні 2021 року голова Світового банку оголосив про припинення публікації Doing Business, пообіцявши представити новий рейтинг впродовж двох наступних років.

  П’ятірка лідерів Doing Business-2020 виглядала так:

  1. Нова Зеландія
  2. Сінгапур
  3. Гонконг
  4. Данія
  5. Південна Корея

  Україна займала 64 місце зі 190.

  Топ 10 країн для релокації бізнесу за кордон

  Поки чекаємо на новий рейтинг привабливості країн для ведення бізнесу від Світового банку, підготували корисні статті, які допоможуть обрати країну для релокації самостійно (переходьте за посиланням).

  Читайте також: Як зробити якісний переклад документів з української на польську

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Зв'язатися з нами