svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  П’ять причин, чому вам потрібен переклад сайту українською

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 09.04.2021
  П’ять причин, чому вам потрібен переклад сайту українською

  Досі маєте сайт російською мовою? Вклали немало сил та грошей в його просування і тепер не розумієте навіщо все змінювати та перекладати його?

  В статті розповім звідки з’явилася ця необхідність, та які бонуси вже отримують компанії, що зробили українську версію свого сайту.

  Переклад сайту українською: коли це потрібно

  Відповім коротко: зараз! І на це є мінімум п’ять причин.

  ПРИЧИНА 1

  Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує кожну компанію, що працює в країні, обслуговувати клієнтів українською мовою. Тепер потрібно «українізувати»:

  1. Сайти, інтернет-магазини, офіційні сторінки в соцмережах, email розсилки, повідомлення в чатах і так далі. Дозволена наявність версій сайту іншими мовами, але тільки в якості другорядних.
  2. Програми, додатки та ПЗ. Якщо при розробці програми українська версія не передбачалась, то дозволяється наявність однієї з офіційних мов Євросоюзу.
  3. Обслуговування клієнтів та надання всієї необхідної інформації про товари й послуги, якщо сам клієнт не вимагає перейти на іншу мову.

  З 16 січня цього року почалося приймання скарг споживачів на порушення компаніями закону. Контроль за його виконанням здійснюють в офісі Уповноваженого із захисту державної мови.

  Після першої скарги чекайте на перевірку. Потім отримаєте попередження. А якщо не усунете порушення або допустите повторне, отримаєте штраф в розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це сума від 5100 до 6800 грн.

  ПРИЧИНА 2

  За даними GlobalLogic, кількість інтернет-користувачів в Україні за останній рік збільшилася на 2 млн осіб. Зараз українська аудиторія становить близько 30 млн, тобто 67% населення країни.

  Згідно з результатами моніторингу волонтерів «Простору свободи» та ініціативи «Вчи українську», 53% громадян спілкуються вдома переважно українською. Тобто україномовна інтернет-аудиторія в країні налічує майже 16 млн осіб. Невже ви не бажаєте привернути таку кількість користувачів на свій сайт?

  кількість інтернет-користувачів в Україні

  ПРИЧИНА 3

  Згідно з рейтингом Babbel magazin, українська мова займає 8 місце в топі найпоширеніших мов Європи — нею говорять 45 млн осіб. Тому переклад сайту українською дасть можливість розширити вашу клієнтську базу завдяки україномовним користувачам, що проживають за межами України.

  Топ 10 мов за кількістю носіїв в Європі

  ПРИЧИНА 4

  Через меншу конкуренцію в україномовному пошуковому середовищі, компанія, що вже зробила переклад сайту українською мовою та грамотне SEO-просування, отримує кращу індексацію й додатковий трафік на сайт.

  Порівняйте пошукові результати в Google російською та українською, щоб переконатися в цьому:

  Строительные материалы купить Будівельні матеріали придбати
  26 500 000 3 410 000

   

  Бюро переводов Киев Бюро перекладів Київ
  555 000 249 000

   

  Детские игрушки недорого Дитячі іграшки недорого
  10 100 000 1 290 000

   

  Та й розцінки на україномовне просування за допомогою Google Ads поки менші, тому є шанс на швидку конверсію за доступною ціною.

  ПРИЧИНА 5

  Український онлайн-ринок за останній рік виріс на 40%. За даними продуктової IT-компанії EVO, загальна сума витрат українців на шопінг в інтернеті склала 107 млрд грн. Зараз близько 10% всіх покупок в Україні здійснюють онлайн, і з кожним роком цей показник тільки зростає. Аудиторія готова купувати онлайн, а з урахуванням настроїв в суспільстві та тренду української мови, більше шансів отримати клієнтів має все ж таки україномовний ресурс.

  ринок e-commerce в Україні

  До кого звернутися, якщо потрібно зробити переклад сайту українською

  Існує три шляхи, щоб отримати українську версію сайту:

  1. Перекласти самостійно
  2. Звернутися до фрилансерів
  3. Розмістити замовлення в бюро перекладів

  У першому випадку доведеться розширити штат та винайняти перекладача, редактора, програміста та оптимізатора.

  У другому — довіритися кваліфікації та доброчесності випадкових виконавців. І в цьому полягає ризик. Адже переклад сайту передбачає не тільки адаптацію контенту — дуже важлива технічна підготовка нової версії сайту та її оптимізація для подальшого просування.

  Тільки при замовленні перекладу сайту українською мовою в бюро перекладів ви отримуєте гарантію якості завдяки професійній команді досвідчених перекладачів, редакторів, маркетолога, копірайтера, фахівця з оптимізації.

   

  Сподіваюся, відповідь на питання про переклад сайту українською та про те, коли це потрібно робити, ви одержали. Адже компанії, що виконали вимогу закону та «українізували» свій бізнес, вже отримують бонуси у вигляді підвищення трафіку й розширення клієнтської бази. Зробіть теж саме, поки це не зробили ваші конкуренти.

   

  Читайте також Як правильно зробити локалізацію сайту

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  svg Зв'язатися з нами
  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  Украина, Киев, Ул. Кириловская, 15а/1, офис 6
  +38 (044) 358-01-19, e-mail: hi@mk-translations.ua