svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  Приклади рекламних текстів, що надихають

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 08.09.2022
  Приклади рекламних текстів, що надихають

  Як жінка вистукує підборами, щоб привернути до себе увагу, так і рекламний текст чіпляє покупців за живе своїми тригерами. Геніальну, добре продуману рекламу нелегко знайти, та ще важче забути.

  Неякісні ролики дратують своєю прямотою та не запам’ятовуються. А гарна реклама одразу робить з людини відданого клієнта.

  В основі будь-якої реклами лежить текст. Яким він має бути? Особистий досвід і результати інших дозволяють нам не спотикатися на небезпечних ділянках і вивчити рецепти, які стануть у пригоді при створенні власного рекламного тексту.

  Озирнімося назад і подивимося, які рекламні компанії в минулому порадували наші серця, очі чи вуха.

  Airbnb із закликом об’єднатися

  В Airbnb працює справді професійна команда маркетологів. Коли справа стосується креативу, Airbnb робить це ідеально. Ось приклад з 2017 року.

  В Австралії провели опитування населення щодо легалізації одностатевих шлюбів. 75% громадян проголосували «за», але уряд все одно не підтримав законопроєкт. Тоді Airbnb знайшла австралійського дизайнера Марка Ньюсона, який створив «Кільце прийняття» з вигравіюваним написом «Until We All Belong». Кільце не замикається — посередині є пробіл. Як пояснювали представники компанії, так має бути «поки всі ми не об’єднаємося».

  Airbnb із закликом об’єднатися

  Кампанія «Поки ми не будемо єдиним цілим» (Until We All Belong) стала глобальним флешмобом, соціальною ініціативою та творчим промороликом. Її мета — закликати уряд Австралії повернути питання про рівність шлюбу на порядок денний. Ідея створити символ прийняття призвела до вірусної маркетингової кампанії, яка зіграла на руку як Airbnb, так і тим, хто виступав за ухвалення одностатевих шлюбів.

  The Acceptance Ring | Until We All Belong | Airbnb

  The Acceptance Ring Until We All Belong Airbnb

  Google, eBay, ANZ та інші великі бренди підтримали ідею звернутися до уряду у такий спосіб. Рекламна кампанія отримала двох Каннських левів. Але найголовніше – вона спрацювала.

  Очевидно, що ні вуличні протести, ні довгострокові політичні переговори не чіпляють за живе. А мирний соціальний рух, ініційований платформою для пошуку житла, змусив австралійський уряд змінити своє ставлення до проблеми. Цей випадок унікальний. Він демонструє, як бренди вміють надихати людей та діяти заради загального блага.

  Heineken «відкриває ваш світ»

  Деякі компанії точно знають, як правильно написати рекламу, а інші — як її вдало перейняти. Приклад хорошого плагіату — маркетингова кампанія Heineken. Пам’ятаєте слоган, який Nokia використовувала для своїх мобільних телефонів, коли світ ще не був одержимий iPhone? «Nokia об’єднує людей» — саме ця фраза у більшості людей асоціюється з фінським брендом.

  Рекламна кампанія Heineken Open Your World теж націлена на об’єднання людей. Те, що відбувається на екрані, більше схоже на соціальний експеримент.

  Людей з протилежними поглядами на актуальні питання запрошують зібрати меблі. Зав’язується розмова. Після звукового сигналу про закінчення учасникам пропонують обрати — попрощатися або обговорити свої погляди за пляшкою пива Heineken. Звісно, всі обирають другий варіант.

  Наприкінці ролика виробник пов’язує пиво з дружбою, душевними розмовами та близькістю за допомогою фрази-заклику «Heineken: відкрий свій світ».

  Heineken   Worlds Apart    OpenYourWorld 1

  Heineken Worlds Apart OpenYourWorld 1

  Соціальні експерименти стали новим різновидом «замаскованого» чи dark маркетингу. Але що в цьому поганого? У таких брендів, як Heineken, велика аудиторія, тому в руках зосереджена чимала влада. Коли всесвітньо відомі бренди воліють надсилати позитивне повідомлення поряд з просуванням власного продукту, можливо, ми повинні просто дозволити цьому бути. І навчатись на їхніх прикладах створювати сучасну рекламу.

  Чи важливо казати правду у ЗМІ? Приклад від New York Times

  Фейкові новини стали гучною темою для розмов у 2017 році. Навіть всесвітньо відомі таблоїди говорили про це. Видання New York Times не стало виключенням.

  The Truth Is Hard | The New York Times

  The Truth Is Hard The New York Times

  Головна роль у відео належить тексту. Тут немає публічних особистостей, які могли б увімкнути емоційні тригери, або якихось дорогих візуальних ефектів віртуальної реальності. Тільки чистий білий екран, простий чорний шрифт та слова, які мають значення. Ці звичні елементи роблять рекламу від NYT такою простою та привабливою.

  Ролик, який за вісім місяців переглянуло 15 789 913 осіб, складається з короткого, влучного та живого тексту, тому і став таким популярним на YouTube.

  McDonald’s використовує асоціації

  Відомий бренд випустив ролик, який слід подивитися кожній людині зі світу реклами. Кампанія відома під назвою «Тихий Mак». Вона складається з серії коротких рекламних відео, в яких актриса Мінді Калінг підбурює людей використовувати Google, щоб знайти місце, де кола особливо смачна.

  McDonald’s використовує асоціації

  Акторка навіть словом не згадала про бренд. Проте її жовте плаття на червоному тлі змушує нашу підсвідомість думати саме про McDonald’s. Так працюють асоціації.

  Дослухайтеся до тексту. Він легкий та повітряний. Його зрозуміє навіть дитина: після перегляду вона побіжить гуглити, де ж продається найсмачніша «кока» і потягне батьків до «Maку». Цей простий психологічний трюк дійсно крутий: з одного боку ненав’язлива реклама дає більше переглядів, з іншого — повідомлення McDonald’s досить зрозуміле. Отже, меседж добре працює на бренд.

  2017 usa commercial McDonalds TV Commercial, Search It Ft Mindy Kaling Low, 480×360

  2017 usa commercial McDonalds TV Commercial, Search It Ft Mindy Kaling Low, 480x360

  Ролик триває лише 30 секунд. У повідомленні немає інформаційного перевантаження, зате є невелика інтрига, яка викликає бажання додивитися відео до кінця, щоб почути відгадку або хоча б отримати підказку. Дуже крутий приклад рекламного тексту та реклами загалом.

  Цікава пісенька про меблі

  Реклама магазину меблів TABURETKA.UA на радіо прилипала на цілий день. Чоловік співав веселим голосом: «Ті-ті-рі ті-ті-ті-рі куплю меблі у квартиру. Ті-ті-рі ті-ті-рі-рі в «Табуретці» кращі ціни». Плюсів купа: нестандартний підхід, запам’ятовується одразу,  до того ж про переваги магазину розповіли. Ненапружено і з гумором.

  Цю рекламу крутили на радіо у травні 2018 року. Якби цю пісню доповнили вірусними відео, картинками та додатковими SEO текстами, то кількість замовлень однозначно зросла б. Плюс це підвищило б пізнаванність бренду. Переймайте найкраще і не повторюйте помилок.

  Як написати ефективний рекламний текст

  Розробка рекламного тексту — не найпростіше заняття. Мета такого матеріалу — спонукати до дії: купити товар чи послугу, залишити заявку або контакти. Але часто в рекламі зустрічаються помилки, які роблять її нерезультативною та знижують обсяги продажів компанії. Чим же відрізняється складання гарного рекламного тексту від поганого? Розглянемо на прикладі.

  «Фірма «Ситий стіл» пропонує італійські макарони, каву, сири, солодощі зі знижками! У нас хороший товар, якісна сировина, зручна доставка продуктів. Тому в нашому магазині приємно купувати. Довідки за телефоном: 777-77-77»

  Приблизно такі оголошення іноді зустрічаються у соціальних мережах. Це нудно та неефективно. Вони просто не працюють на тлі більш яскравих та конкретних рекламних текстів.

  Оголошення не розповідає про реальні вигоди для клієнта. До того ж з цієї реклами незрозуміло:

  ·       це офлайн чи інтернет-магазин;

  ·       за який час доставлять продукти;

  ·       що означає «якісний товар»;

  ·       чи є докази та гарантії якості.

  Це оголошення можна було зробити ефективним. Дивіться як:

  «Бажаєте порадувати рідних апетитною пастою з соусом «Песто» чи смачно перекусити в обідню перерву? Але немає часу [бажання] йти до магазину?

  Замовляйте доставку свіжих та натуральних продуктів додому чи офісу в онлайн-магазині «Ситий стіл» і вже через 1 годину кур’єр стоятиме у вас під дверима. Ви можете витратити цей час на те, щоб відшукати продукти з вашого списку в супермаркеті й дотягнути їх до дому … Або ж упорядкувати себе і квартиру перед приходом гостей.

  Безплатна доставка першого замовлення! Сири, хамон, макарони, кава, солодощі від прямого постачальника з Італії за українськими цінами. Гарантуємо: якщо ви отримаєте несвіжий продукт, ми повернемо вам гроші.

  Знижки від 3% для постійних клієнтів! Дзвоніть за номером 777-77-77»

  Це оголошення динамічніше. В ньому розкриті переваги, що важливі для цільової аудиторії. Людина розуміє, що чим більше вона замовить, тим буде вигідніше. Це оголошення написане для споживача, який хоче заощадити час та при цьому нагодувати рідних стравами із натуральних продуктів. Все, що потрібно зробити – набрати нехитрий номер телефону. І їжа на столі!

  Пропонуйте свій товар нестандартно та збільшуйте шанси на те, що вас помітять та запам’ятають. Коли складатимете черговий рекламний текст, згадайте про ці приклади. Спробуйте зробити це інакше, пограйтесь з тригерами, які діють на вашу цільову аудиторію.

  Час для ефективних рекламних текстів

  У реклами одна мета — продати. Але кожна компанія робить це по-своєму. Деякі оголошення вражають своєю дотепністю, етичності, легкістю, красою та глибиною думки. А реклама, яка викликає роздратування, не працює.

  Не забувайте про це, коли складаєте черговий рекламний текст. І нехай прибуде з вами натхнення, ентузіазм та бажання робити цей світ кращим.

  Якщо знадобиться допомога у напрямку копірайтингу, звертайтеся. Маємо кваліфікованих фахівців, які напишуть влучні тексти, що відповідатимуть вашим цілям та закохають у продукт з першого погляду.

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Зв'язатися з нами