Особливості відкриття та ведення бізнесу у Великобританії


Підприємство в Англії має гарні перспективи, бо ця країна вважається найкращою для ведення бізнесу й розвитку стартапів та входить у топ 10 найбільших товаровиробників і експортерів послуг.
Відкриття та розвиток бізнесу в Англії, крім перспектив виходу на міжнародний ринок, гарантує гарний імідж компанії в очах інвесторів, партнерів та потенційних клієнтів. Та й стабільності та впевненості у майбутньому на цьому ринку набагато більше, ніж в Україні.
Читайте також: Як відкрити власний бізнес в Хорватії, маючи український паспорт
Серед переваг реєстрації бізнесу у Великобританії також можна назвати:
- велика платоспроможна аудиторія;
- рахунки в надійних міжнародних банках;
- стабільний ринок та економіка;
- лояльне законодавство та кредитна політика;
- налагоджені зв’язки та близькість розвинених європейських ринків;
- можливість отримання посвідки на проживання за умови успішного розвитку бізнесу.
Вирішили відкрити компанію у Великобританії? Вивчить податкову систему
Перелік податків, які зобов’язана сплачувати компанія, залежить від обраної організаційної форми, виду діяльності та її прибутковості.
Податок на прибуток нараховується за прогресивною школою та становить 0-45%.
Якщо плануєте відкрити фірму в Англії й працювати зі статусом індивідуального підприємця, то варто знати, що неоподатковуваний дохід дорівнює 8 000 £ на рік.
Які організаційно-правові форми бізнесу у Великобританії існують
Зазвичай іноземці, що вирішили відкрити компанію в Англії, віддають перевагу підприємствам малого та середнього бізнесу у сфері туризму, консультаційних та перекладацьких послуг, громадського харчування чи роздрібної торгівлі.
Загалом кожний підприємець може відкрити фірму у Великобританії одного з цих видів:
- Компанія з обмеженою відповідальністю (Ltd) — найпопулярніша форма в Британії. Відповідальність за зобов’язаннями компанії лежить на акціонерах у межах їхніх вкладів.
- Компанія з обмеженою відповідальністю та гарантією (Lbg) підходить для некомерційних організації та благодійних фондів. Члени правління таких компаній є гарантами.
- Публічна компанія (Plc) може торгувати своїми акціями на фондовій біржі. Має мінімальний розмір статутного капіталу — 50 000 фунтів.
- Компанія з необмеженою відповідальністю, яка повинна мати мінімум двох засновників. Акціонери відповідають за зобов’язаннями компанії незалежно від їх частки акцій.
- Партнерська компанія з обмеженою відповідальністю (Llp), в якій замість акціонерів є партнери. Вони управляють компанією безпосередньо. Це дуже зручно: якщо один з партнерів громадянин Великої Британії, а інший — іноземець, то йому не потрібно весь час знаходитися в країні, залишивши керівництво британцю.
- Індивідуальний підприємець.
Як поетапно відкрити компанію у Великобританії
- Вибір організаційної форми та ніші.
- Вибір та перевірка на унікальність назви компанії.
- Пошук, реєстрація або покупка юридичної адреси.
- Призначення директора та акціонерів.
- Розробка установчого договору та статуту компанії.
- Вибір банка та відкриття рахунку.
- Подання документів у Реєстраційну палату. Зазвичай через тиждень підприємець отримує свідоцтво про реєстрацію.
Щоб зареєструвати бізнес у Великобританії, потрібно надати копії документів, що підтверджують особу та місце проживання власників і керівників фірми, та підготувати опис й структуру компанії.
Дивіться ефір: Життя та бізнес в Болгарії. Інструкція для переселенця
Про англійський бізнес-етикет
Якщо вирішили відкрити бізнес в Англії, доведеться вивчити не лише свою цільову аудиторію, її культуру, звички та мотивацію. Не зайвим буде ознайомлення з менталітетом майбутніх ділових партнерів та потенційних інвесторів.
Ось кілька фактів про бізнес-етикет британців.
Британські бізнесмени вважаються одними з найкваліфікованіших у світі. Вони ретельно аналізують ситуацію та здатні робити вірні прогнози. Тому охоче укладають контракти, що гарантують швидкий прибуток і не люблять вкладатися у справу з довгостроковими перспективами.
Британці суворо дотримуються ділового стилю в одязі: жінки носять костюми чи сукні, чоловіки – костюми та краватки.
Всі бізнес-розмови англійці закінчують із завершенням робочого дня — говорити про справи увечері та на вихідних тут не прийнято.
Ділове спілкування не передбачає особистих питань.
Мешканці Британії цінують свій та чужий час, тому не допускають запізнень навіть на обід із власною родиною.
Виховані англійці завжди намагатимуться уникнути конфлікту та різкого тону в спілкуванні. Також у них не прийнято занадто проявляти емоції під час ділових розмов.
Як бачите, відкрити бізнес у Великобританії не складно, якщо знати основні етапи та ретельно підготуватися. А от для просування свого товару чи послуги на англійському ринку вам знадобиться допомога професіоналів.
MK:translations — компанія-провайдер послуг з локалізації та перекладів на 80+ мов світу, яка має досвід роботи на багатьох ринках, у тому числі й Британії. Наша команда допоможе локалізувати ваш продукт, сайт чи застосунок, а також підготувати стратегію просування з урахуванням особливостей цільової аудиторії та характеристик ринку.
Звертайтеся, ми на зв’язку 24/7.
Читайте також
Якщо ви не знайшли
те, що шукали,
не залишайте сторінку
Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.