svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  NFT: що це таке та чому про них всі говорять

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 13.01.2022
  NFT: що це таке та чому про них всі говорять

  Про NFT-токени віщують зараз на кожному кроці. Але не всі до кінця розуміють, що таке NFT за своєю суттю та чому люди готові платити тисячі, а то й мільйони доларів за їхню купівлю.

  Non-fungible token, або NFT — це в перекладі «незамінний», тобто унікальний токен, що створений за допомогою технології блокчейн. Токени вперше стали доступні на платформі Ethereum у 2017 році. Але, на відміну від криптовалют, яких зараз існує багато різних видів, NFT не має аналогів.

  NFT-токен — це цифровий сертифікат про право володіння будь-яким об’єктом, наприклад, зображенням, музикою, звуковою доріжкою, відео, 3D-анімацією і навіть текстом. У сертифікаті прописані дані про власника та перелік прав, що надаються токеном.

  Головні параметри:

  • Resellable — дозвіл або заборона перепродажу токена;
  • Copyright transfer — можливість передачі авторських прав. Якщо вона не передбачена, то прив’язаний до токена файл (об’єкт) не можна навіть скопіювати, лише перепродати NFT іншій особі.

  Тому покупка сертифіката не гарантує перехід права на володіння самим об’єктом. І що до цього часто помиляються не посвячені в тему люди, які неправильно розуміють, що таке NFT-токени насправді. Хоча ім’я власника назавжди буде вписано в історію прив’язаного до токена об’єкта, адже у сертифікаті можна відстежити його шлях та всіх власників документа.

  Шахрайство з NFT

  Перед покупкою NFT незайвим буде ознайомитись із поширеними схемами шахрайства.

  1. Створення та продаж токена не справжнім автором об’єкта.
  2. Продаж не самого права власності на об’єкт, а лише можливості його використання. Буває навіть, що без права отримання прибутку від такого використання.
  3. Трапляється, що після покупки токена посилання на прив’язаний об’єкт стає недійсним через те, що сервер, на якому він знаходиться, переїхав на інший домен або вимкнений.
  4. Оскільки кожен NFT є унікальним, його не можна підробити або вкрасти. Але можна скопіювати об’єкт, що прив’язаний до токена, і створити для нього свій сертифікат. А потім продавати, дарувати чи використовувати як авторський.

  Найвідоміші NFT-токени

  Сьогодні найдорожчим NFT-об’єктом вважається картина-мозаїка під назвою Everydays – The First 5000 Days, створена Beeple з 5 тис. зображень. Її продали на аукціоні Christie’s за $69,3 млн. При цьому стартова ціна лота склала $100.

  У День святого Валентина 2018 року концептуальний художник та фотограф з Ірландії Кевін Ебош продав картинку з трояндою за рекордний на той час для NFT $1 млн.

  Напевно, ви чули про криптопанків. Це колекція із 10 тис. зображень осіб у різних образах, що створені у форматі Digital Art. Вони з’явилися у 2017 році та стали першими NFT, записаними на блокчейні. Зараз найдорожчі з колекції — це CryptoPunk №7804 та CryptoPunk №3100, продані більш ніж за $7 млн кожний.

  Перший твіт засновника та СЕО Twitter Джека Дорсі був проданий на аукціоні за $2,9 млн. Отримані кошти Дорсі обіцяв спрямувати на благодійність.

  У статті спробувала простими словами розповісти про те, що таке NFT та трохи торкнулася фінансової сторони питання. Ця тема об’ємна та багатогранна, тому ми не обмежимося однією публікацією. Наступного разу докладніше розповімо про те, як можна заробити на NFT-токенах.

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Зв'язатися з нами