svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

    0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
    svg Замовити в 1 клік

    Люди та організації, які вплинули на розвиток локалізації по версії ChatGPT

    Julia Ventskovska
    Опубліковано
    CEO MK:TRANSLATIONS 20.02.2023
    Люди та організації, які вплинули на розвиток локалізації по версії ChatGPT

    Важко знайти людину, яка б не чула про ChatGPT — мовну модель на базі штучного інтелекту, яку створила компанія OpenAI. Чат-бот навчений на великому масиві текстових даних і використовує нейронну мережу для генерування підказок та відповідей на запитання.

    Основна функція ChatGPT — допомагати користувачам отримувати відповіді на широкий спектр запитів від науки та техніки до історії, мистецтва та культури; надавати рекомендації та поради. Його відповіді ґрунтуються на статистичних закономірностях даних, а знання обмежені інформацією до 2021 року.

    Ми в MK:translations теж вирішили протестувати ChatGPT, і запитали у нього про лідерів думок в галузі локалізації та організації, які вплинули на її розвиток.

    Читайте також: Особливості локалізації гемблінг проєктів

    Топ 10 впливових осіб в галузі локалізації: рейтинг ChatGPT

    Визначення топу лідерів думок у сфері локалізації є суб’єктивним і може змінюватися залежно від різних критеріїв і точок зору. Однак є люди, які користуються загальною повагою і зробили значний внесок у сферу локалізації.

    1. Ренато Бенінатто — генеральний директор Nimdzi Insights, консалтингової та дослідницької компанії, що спеціалізується на локалізації та інтернаціоналізації. Визнаний експерт галузі та частий спікер на галузевих заходах.
    2. Ульріх Хенес — президент Інституту локалізації, провідної організації в галузі локалізації. Досвідчений експерт із понад 30-річним досвідом.
    3. Дональд А. ДеПальма — головний стратег і засновник незалежної компанії з дослідження ринку Common Sense Advisory. Працює у сфері локалізації понад 20 років і є загальновизнаним лідером думок.
    4. Наталі Келлі — віцепрезидент з міжнародних операцій та стратегії в HubSpot, компанії, що займається маркетингом, продажами та сервісним програмним забезпеченням. Співавтор книги «Знайдено в перекладі: Як мова формує наше життя і трансформує світ».
    5. Йост Цетше — перекладач-фрілансер, автор і консультант у галузі локалізації. Співавтор книги «Знайдені в перекладі» з Наталі Келлі та відомий своєю експертизою в галузі перекладацьких технологій.
    6. Кріс Раульф — засновник агентства цифрового маркетингу Boulder SEO Marketing, а також консультант у галузі локалізації. Експерт з пошукової оптимізації (SEO) багатомовних вебсайтів.
    7. Арле Ломмель — консультант і радник, що спеціалізується на локалізації. Співзасновник конференції Localization Unconference — щорічної події, яка об’єднує професіоналів у галузі локалізації з усього світу.
    8. Марта Раух — засновниця MetaLoc, консалтингової компанії з локалізації.
    9. Майкл Клінгер — колишній менеджер з локалізації в Microsoft і автор книги «Управління проєктами локалізації».
    10. Даніель Грасмік — засновник і генеральний директор Grasmick Consulting, консалтингової компанії з локалізації та перекладу.

    Ці люди зробили значний внесок в індустрію локалізації та допомогли сформувати галузь завдяки своєму інтелектуальному лідерству і досвіду.

    Читайте також: Три популярні помилки в процесі локалізації ігор

    Компанії та організації, які сприяли розвитку локалізації на думку ChatGPT

    • IBM

    Була однією з перших компаній, що інвестувала в локалізацію та допомогла розробити технології та процеси, які використовуються й досі.

    • Microsoft

    Ще одна компанія, яка відіграла значну роль у розвитку локалізації. Її операційна система Windows стала одним із перших продуктів, який був локалізований кількома мовами.

    • Common Sense Advisory

    Фірма, що займається дослідженням ринку та відіграє важливу роль у популяризації локалізації та аналізі галузевих тенденцій.

    • Інститут локалізації

    Це організація, яка проводить навчання, надає консультації та інші ресурси для фахівців, що працюють у сфері локалізації.

    • LISA

    Асоціація локалізаційних галузевих стандартів (LISA) відіграла значну роль у стандартизації локалізаційних практик і термінології.

    • Європейський Союз

    Європейський Союз був рушійною силою розвитку локалізації в Європі, сприяючи використанню багатьох мов у бізнесі та уряді.

    • The Open Source Community

    Спільнота розробників програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яка відіграла важливу роль у розробці інструментів і ресурсів для локалізації, таких як Translation Memory (TM).

    Це лише кілька прикладів багатьох людей та організацій, які вплинули на розвиток локалізації. За останні десять років галузь значно розвинулася, і продовжує формувати широке коло зацікавлених сторін: технологічні компанії, постачальники мовних послуг, галузеві асоціації та окремі професіонали.

    Читайте також: Неочевидні інструменти для виходу на іноземні ринки

    Читайте також

    Соціальні мережі
    Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

    Якщо ви не знайшли
    те, що шукали,
    не залишайте сторінку

    Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

    svg Зв'язатися з нами
    0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
    Украина, Киев, Ул. Кириловская, 15а/1, офис 6
    +38 (044) 358-01-19, e-mail: hi@mk-translations.ua