svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  Ecommerce чи E-commerce: що це та який варіант правильний

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 17.12.2021
  Ecommerce чи E-commerce: що це та який варіант правильний

  Електронна комерція або e-commerce — це купівля та продаж товарів чи послуг онлайн.

  Згідно зі звітом дослідницької компанії Juniper Research, доступ до глобальної мережі сьогодні мають 7 млрд пристроїв по всьому світу. А за прогнозами протягом найближчих двох років їх стане близько 50 млрд. Це при тому, що на Землі проживає трохи менше ніж 8 млрд людей.

  Читайте також: Як зробити переклад сайту та уникнути помилок

  Розвиток диджиталізації відкрив шляхи для появи нових бізнес-моделей та модернізації застарілих процесів. За прогнозами eMarketer, у 2024 році частка інтернет-покупок становитиме 22% ринку.

  В деяких країнах онлайн-ринок вже зараз наздоганяє за показниками роздріб. В Китаї, наприклад, цей сегмент становить 50% роздрібного продажу, у Південній Кореї він наближається до 30%, у США становить 15%, у Західній Європі — 13%. Близько половини онлайн-покупок відбувається через мобільні додатки.

  Читайте також: Локалізація додатків iOS: що важливо знати

  Приклади успішних брендів е-commerce сегменту

  Alibaba

  Безумовний лідер китайського ринку та одна з найбільших компаній у світі з ринковою капіталізацією $637 млрд. Працює з 1999 року та охоплює три сегменти: b2c (платформи Tmall та Aliexpress), b2b (Alibaba) та c2c (майданчик Taobao). Платіжна система компанії Alipay працює як міжнародна.

  Alibaba

  Засновник Alibaba Джек Ма. Фото з мережі

  Alibaba працює за принципом агрегатора: продавці (фізичні особи, магазини чи самі виробники) напряму відправляють товар покупцям.

  Amazon

  Amazon – найбільший та найяскравіший представник e-commerce в США. У компанії велика мережа складів та сортувальних центрів по всьому світу, своя служба доставки та навіть літаки Boeing 767. Крім основної b2c-платформи, є Amazon Business для юридичних осіб.

  Amazon

  Склад Amazon. Фото з мережі

  Компанію заснував Джефф Безос у 1994 році як книжковий інтернет-магазин. Зараз Безос — один із найбагатших людей планети, а його дітище — світовий онлайн-гігант. До речі, до Amazon належать й офлайн-магазини — Amazon Go. Щоправда, вельми незвичні — в них немає кас та продавців, а покупки оплачуються через програми за допомогою нейромереж із розпізнаванням обличчя.

  EBay

  eBay заснований американським програмістом П’єром Омідьяром у 1995 році як онлайн-аукціон у сегменті c2c для продажу нових та вживаних речей. Зараз на платформі реєструють акаунти підприємці та магазини, а купувати можна за фіксованою ціною, а не лише через ставки.

  Офіс eBay. Фото glassdoor.com

  У eBay є майданчики в різних країнах, але немає своєї логістики. Кількість активних користувачів складає близько 185 млн.

  Читайте також: Особливості міжнародного маркетингу на прикладі США, Німеччини та Китаю

  E-commerce — це вірний варіант?

  Способів написання цього слова декілька:

  • ecommerce
  • e-commerce
  • eCommerce
  • Ecommerce
  • e-Commerce
  • E-commerce
  • ECommerce

  Який же вірний: з дефісом чи без нього, із великою С чи Е, чи обома одразу?

  З одного боку, дефіс означає, що це поняття є комбінацією двох слів. Як в аналогічних термінах — e-book, наприклад.

  З іншого боку, люди раніше теж писали e-mail, поки повністю не перейшли на спрощений варіант — email. І зараз таке написання вже нікого не бентежить.

  Що ж до словників, їх рекомендації однакові: Merriam Webster, Cambridge та Oxford вважають орфографічно правильним лише написання e-commerce.

  Згідно Google Trends та Google Ngram саме варіант e-commerce найчастіше використовується як пошуковий термін у Google. При цьому на початку речення чи заголовка зазвичай використовують варіант з дефісом, а в середині фрази — без нього.

  Ми також провели експеримент. Як видно на зображенні, результат пошукової видачі відрізняється вдвічі.

  А що ж експерти? BigCommerce та Shopify використовують ecommerce, WordPress  —  — eCommerce.

  Інструмент оптимізації електронної комерції Crazy Egg використовує варіант e-commerce у процесах, ecommerce у блозі та eCommerce у заголовку архіву блогу.

  У Facebook зустрічаються комбінації ecommerce та eCommerce. А Google використовує ecommerce у Google Ads Help та e-commerce у Google for Small Businesses.

  Як бачите, єдиної думки немає — кожен використовує той варіант, який зручніший та більше подобається. Тому вирішуйте самі, яке написання ближче вам — правильне словникове чи спрощене. Але не забувайте про SEO — люди пишуть пошукові запити не за словниками, а за своїми переконаннями та поняттями.

  Читайте також: Три помилки при розробці стратегії виходу на міжнародний ринок

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  svg Зв'язатися з нами
  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  Украина, Киев, Ул. Кириловская, 15а/1, офис 6
  +38 (044) 358-01-19, e-mail: hi@mk-translations.ua