svg
svg Розрахуйте вартість
close

Форма швидкого зв’язку

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Замовити в 1 клік

  Чому криптовалюта LUNA потрапила на шпальти усіх новин

  Julia Ventskovska
  Опубліковано
  CEO MK:TRANSLATIONS 20.05.2022
  Чому криптовалюта LUNA потрапила на шпальти усіх новин

  Днями фінансовий світ вразила новина — криптовалюта LUNA, яка ще у квітні входила в десятку найбільших із капіталізації, впала до свого історичного мінімуму — $0.00001.

  Читайте також: NFT: що це таке та чому про них всі говорять

  Що таке LUNA — криптовалюта чи токен

  Насправді LUNA — це власний токен блокчейн протоколу Terra, який забезпечує стабільність ціни стейблкоінів. Для випуску стабільних монет спалюють LUNA відповідною вартістю. При цьому LUNA є основним активом для всієї мережі Terra.

  Токен — це віртуальна одиниця, яка замінює цифрові монети, тобто своєрідний аналог акцій на фондовій біржі. Токени випускаються для залучення фінансування проєктів, кредитування та монетизації додаткових сервісів.

  У статті ми іноді називаємо LUNA криптовалютою, а не токеном, бо серед наших читачів — більшість новачків у криптовалютному світі, які сприймають LUNA саме так.

  LUNA з’явилася у 2019 році. У січні 2022 року зросла більш ніж на 5500% — до $85. У квітні досягла свого історичного максимуму — $116. Та раптом LUNA впала — на момент написання статті курс складав $0,00014636.

  Взаємозв’язок LUNA зі стейблкоіном UST

  Словничок:

  • Стейблкоін — це криптовалюта, що прив’язана найчастіше (але не обов’язково) до курсу фіатної валюти у співвідношенні 1:1.
  • Фіатні гроші — це валюта конкретної країни, яку випускає Центральний банк. Її вартість не залежить від ціни срібла, золота чи витрат на виробництво. Наприклад, американський долар, японська єна та інші.

  TerraUSD (UST) — це децентралізований стейблкоін від Terra. Він прив’язаний до курсу американського долара, але не забезпечений ним на рахунках. Натомість його курс стабілізується через емісію та спалювання LUNA. Для випуску 1 TerraUSD необхідно спалити резервний актив (LUNA) на суму $1.

  Перевагою UST є незалежність його емісії від бажання розробника — не можна випустити більше монет для покриття будь-яких витрат. А головний недолік пов’язаний з відносною стійкістю всієї системи — у разі масового розпродажу криптовалюти може порушитися паритет з доларом, що призведе до падіння курсу та знецінення стейблкоіна.

  Читайте також: Як заробити на NFT для «чайників»

  Чому LUNA впала та це приписали до SCAM

  Катастрофа почалася 8 травня — невідомий продавець реалізував UST одразу на $300 млн. На ринку почалася паніка. Якийсь час маркетмейкери намагалися стримати курс стейблкоіна шляхом реалізації криптоактивів.

  Але це не врятувало ситуацію — UST відв’язався від американського долара, що потягло обвал курсу LUNA. Інвестори втратили десятки мільярдів доларів.

  Причина в алгоритмічному механізмі забезпечення стабільності UST — при падінні курсу надлишкові токени спалюються в обмін на емісію монет LUNA тієї ж вартості. При цьому чим менше курс LUNA, тим більше монет випускається.

  Цю ситуацію навіть прирівняли до SCAM. Так називають шахрайство в інтернеті, коли, наприклад, якийсь інвестиційний проєкт зупинив платежі й закрився. Тим більше, що До Квон, генеральний директор Terraform Labs, вже був причетний до подібного невдалого проєкту з алгоритмічним стейблкоіном Basis Cash.

  Але якби там не було, панічний настрій торкнувся всього криптовалютного ринку — навіть ціна Bitcoin впала на 11% за останні дні.

  Що буде далі? Прогноз по криптовалюті LUNA

  У Terra вже заявили, що планують залучити додаткові інвестиції у розмірі $1 млрд та готують план захисту стабільності UST та екосистеми Terra в цілому. Планують  перезапустити 1 млрд токенів з таким розподілом:

  • 40% — власникам LUNA на момент відв’язування UST від американського долара;
  • 40% — власникам UST на момент оновлення мережі;
  • 10% — власникам LUNA на момент зупинки мережі;
  • 10% — у фонд розвитку проєкту.

  Але криптоінвестори обережно ставляться до таких заяв, звинувачуючи команду Terra у безвідповідальності. До того ж з’явилася інформація від дослідників з Elliptic. Вони заявляють, що резервний фонд, призначений для стабілізації курсу UST, нібито таємниче зник, замість того, щоб допомогти монеті врятуватися. Були зафіксовані дві транзакції на біржі Gemini та Binance, після чого сліди грошей загубилися. У змові звинувачують міжнародну інвестиційну компанію BlackRock, хедж-фонд Citadel Securities та криптобіржу Gemini. Але представники цих компаній називають звинувачення надуманими.

  Тому подальша доля стейблкоіну UST та LUNA невідома. Прогнози не дуже оптимістичні — аналітики впевнені, що через втрачену репутацію можливість відновлення проєкту до минулих показників вкрай низька.

  Читайте також: Переклади для блокчейн-тематики

  Читайте також

  Соціальні мережі
  Не просто присутні, а працюємо та ділимося корисним контентом

  Якщо ви не знайшли
  те, що шукали,
  не залишайте сторінку

  Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.

  0 800 33 20 41 безкоштовно з будь-яких номерів України
  svg Зв'язатися з нами