Чи може українець відкрити бізнес у Чехії


Власний бізнес у Чехії здається українцям привабливою та перспективною ідеєю. По-перше, у наших народів досить схожий менталітет та мова. По-друге, темпи розвитку Чеської республіки та прогнози аналітиків свідчать про те, що до 2030 року країна увійде до 20 передових економік світу. Та й згідно із Законом про ліцензування торгівлі іноземні громадяни можуть вести підприємницьку діяльність на тих самих умовах, що й громадяни Чехії.
Читайте також: Що потрібно знати про менталітет та культуру чехів
Яку форму бізнесу в Чехії обрати
У Чехії розповсюджені різні формати підприємницької діяльності.
- Приватний підприємець (FO — Fyzická osoba)
Приватним підприємцем можна стати без утворення юридичної особи на підставі одержаної ліцензії. Підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном.
- Товариство з обмеженою відповідальністю (společnost s ručením obmedzeným — s.r.o.)
Це найбільш поширена форма підприємницької діяльності у Чеській Республіці. Суб’єктом може бути фізична або юридична особа. ТОВ зазвичай створюють представники малого та середнього бізнесу.
- Акціонерне товариство (akciová společnost — a.s.)
Це комерційна організація, статутний капітал якої складається з певної кількості акцій. Акціонери не відповідають по зобов’язанням компанії, а несуть ризик збитків лише у межах вартості своїх акцій.
- Відкрита комерційна компанія (veřejna obchodní společnost — v.o.s.)
Це товариство, учасники якого займаються підприємницькою діяльністю від імені товариства і несуть відповідальність за його зобов’язаннями всім своїм майном.
- Командитне товариство (komanditní společnost)
Основною рисою є наявність двох типів засновників: деякі засновники «повні товариші» або «комплементарі» несуть відповідальність за зобов’язаннями компанії всім своїм майном, інші «командитисти» лише відповідно до розміру свого статутного вкладу, що записаний в Торговому реєстрі.
- Кооператив (družstvo)
Це спільнота заздалегідь невизначеної кількості осіб, що заснована з метою підприємництва чи забезпечення економічних, соціальних та інших потреб своїх членів. Кооператив має складатися мінімально із п’яти членів — фізичних осіб, або з двох юридичних осіб. Кожен кооператив є юридичною особою і за порушення своїх зобов’язань відповідає всім своїм майном.
Реєстрація фізичної особи для ведення бізнесу в Чехії
Виконується у будь-якому муніципальному офісі ліцензування торгівлі. Також це можна здійснити через Єдину реєстраційну форму.
- Заповнення форми Мінфіну для подання заявки про постановку на облік для нарахування податків та реєстрації касового апарату.
- Отримання ліцензії.
- Надання довідки про відсутність судимості та візи на термін понад 90 днів або дозволу на довгострокове перебування в Чеській Республіці.
Реєстрація юридичної особи в Чеській республіці
- Створення юридичної особи.
- Перевірка унікальності назви компанії та її реєстрація.
- Заповнення Єдиної реєстраційної форми.
- Отримання ліцензії.
Вести торгівлю можна за умови, якщо юридична особа зробила запис до Торгового реєстру. З цього моменту протягом 8 днів треба зареєструватися в районній адміністрації соціального забезпечення та медичній страховій компанії (якщо є наймані робітники). Також протягом 15 днів необхідно стати на облік у податковій службі.
Читайте також: Залишити бізнес в Україні чи перенести в Європу?
Інші способи відкрити бізнес у Чехії
Якщо вже маєте успішний бізнес в Україні чи в інший державі, не обов’язково відкривати новий бізнес у Чехії — зареєструйте дочірнє підприємство або філію. Це можна зробити у Комерційному регістрі.
Гарним варіантом може стати купівля чинного бізнесу в Чехії або придбання франшизи.
Вимоги до підприємців у Чехії
Щоб відкрити бізнес у Чехії потрібно задовольняти наступним вимогам:
- Досягнення 18-річного віку;
- Юридична дієздатність;
- Відсутність судимості та заборгованості перед податковими органами;
- Профільна освіта та підтвердження кваліфікації в обраній галузі для тих видів діяльності, що потребують отримання ліцензії.
Тож, якщо відповідаєте усім переліченим вимогам і готові подолати важкий шлях іноземного підприємця, обирайте форму бізнесу та нішу. Та не забувайте про місцевий менталітет й мову — лише ставши «своїм» для аудиторії, можна досягти успіху на новому ринку.
Дивіться також Життя і побут у Чехії. Інструкція для переселенців
Читайте також
Якщо ви не знайшли
те, що шукали,
не залишайте сторінку
Просто натисніть на кнопку нижче, і ми зв'яжемося з вами, щоб проконсультувати по всіх послугах компанії.